Locuri de muncă în îngrijirea vârstnicilor în Austria. Se oferă 1000euro/zi

Locuri de muncă

Suntem în căutarea persoanelor dedicate și empate pentru a se alătura echipei noastre de îngrijitori vârstnici în Austria.

De ce să te alături echipei noastre?

  • Remunerație competitivă: Oferim între 70 și 100 EURO pe zi, în funcție de experiență și calificări.
  • Mediu de lucru profesionist: Veți lucra într-un mediu susținător, care valorizează profesionalismul și empatia.
  • Contract legal de muncă: Veți beneficia de un contract legal conform legislației austriece, asigurându-vă drepturile și beneficiile.
  • Transport asigurat: Ne ocupăm de transportul dumneavoastră către locul de muncă.

Cerințe:

  • Experiență anterioară: Avem nevoie de persoane cu experiență în îngrijirea persoanelor vârstnice, pentru a oferi cel mai bun nivel de îngrijire.
  • Limba germană la nivel conversațional: Este necesar să puteți comunica eficient cu pacienții și colegii dumneavoastră de muncă.
  • Abilități bune de comunicare și empatie: Empatia și capacitatea de a comunica sunt esențiale pentru a oferi îngrijire de calitate.

Responsabilități:

  • Îngrijire personală și medicală: Veți asigura îngrijirea zilnică și medicală a pacienților, respectând nevoile și dorințele lor individuale.
  • Monitorizarea stării de sănătate: Veți observa și raporta orice schimbare în starea de sănătate a pacienților pentru a asigura o îngrijire corespunzătoare.
  • Colaborarea cu echipa medicală: Veți lucra în echipă cu personalul medical și veți respecta protocoalele de îngrijire pentru a asigura siguranța și bunăstarea pacienților.

Oportunitatea de a face o diferență în viața celor în vârstă, într-un mediu de lucru susținător și profesionist.